Světové výstavy andulek :
Evropské výstavy andulek:
Celostátní výstavy andulek:
Celostátní výstavy mláďat:
Vítám Vás na svých stránkách !
Jmenuji se Ladislav Groda a vítám Vás na svých stránkách které věnuji
své zálibě (a vášni)
- chovu andulek.

První andulku jsem získal v šesti letech a tím to vlastně začalo. Také jsem měl rosely, zebřičky a agapornisy. Od roku 1981 jsem se začal chovem andulek zabývat intenzivněji, ale do šlechtění výstavních andulek jsem se pustil až o pár let později, kdy jsem získal opravdu dobré výstavní andulky od pana Raštici a z Rakouska. 

Miroslav Raštica a Ota Šťastný mají velkou zásluhu na vzestupu kvality chovu výstavních andulek u nás. Bohužel Ota Šťastný už není mezi námi, ale často na něj vzpomínám a moc si ho vážím.

V roce 1981 jsem vstoupil do Klubu chovatelů andulek, tehdy jsem choval 40 andulek. Dnes jich mám asi 1200 a účastním se s nimi nejen na tuzemských soutěžích, ale i v zahraničí, pravidelně vystavuji na evropské speciální výstavě andulek v Karlsruhe a na světových výstavách, kde si moji šampióni vedou velmi dobře.

V chovu výstavních andulek se snažím stále získávat další zkušenosti a vědomosti. Díky podpoře mé rodiny a hlavně pochopení mé ženy Marty se mohu svému hobby věnovat opravdu s plným nasazením.

Andulka vlnkovaná latinsky Melopsittacus undulatus, český název andulka je zkomolenina latinského undulatus.

Andulka pochází z Austrálie. Původní forma je světlezelená. První andulka byla dovezena do Evropy - do Anglie v roce 1840 přírodo- vědcem Johnem Gouldem, který andulky popsal v knize Ptáci Austrálie.
První barevné mutace andulky se objevily ve druhé polovině 19.století- světle žluté mutace v Belgii a v Německu. Vystavovat se začaly v 70.letech 19.století.